OPINIE

 
Humbuckery HUMLESS-H
Hej Jurek,
Dzięki za wspaniałe wsparcie. Humbuckery Humless H52 i H50 działają świetnie.
Mieszkam obok przystanku tramwajowego z liniami wysokiego napięcia obok mojego studia. Z moimi starymi przetwornikami było prawie niemożliwe zagrać w crunch / high gain, a nawet czyste dźwięki o wysokim stopniu kompresji. Nawet z humbuckerami Seymour Duncan SH-4 miałem bardzo wysoki brum od zakłóceń elektromagnetycznych.

Przed zakupem byłem sceptyczny, że problem można rozwiązać. Wszyscy mówili mi, że żadne przetworniki nie rozwiążą mojego problemu.
Ale z Humless Pickups problem brumów prawie całkowicie zniknął, mimo że linie energetyczne są bezpośrednio obok mojego okna. Nawet na rozłączonych cewkach nie ma już brumu sieciowego. Mogę wreszcie cieszyć się crunch / high gain i skompresowanymi dźwiękami na czystym kanale.

Poza tym bardzo lubię dźwięk Humless Humbuckers. Dźwięk z przetwornika gryfowego (NECK) jest czysty, ciepły, szeroki, z dużą dynamiką. Przetwornik mostka (BRIDGE) ma moc, aby zapewnić dobry, mocno przesterowany sygnał. W porównaniu z moimi starymi przetwornikami Seymour Duncan czuję, że humbuckery HUMLESS są bardziej otwarte i precyzyjne.
Pozdrawiam,
Philipp - Germany
 
Chciałem pogratulować koncepcji przetwornika, jest bardzo ciekawa.
Odporność na brumy Pańskich przetworników jest rewelacyjna.
Nie spotkałem się jeszcze z taką klarownością wśród przetworników single-coil.
Przetworniki są bardzo dynamiczne (mają szybki atak).
Tomasz Dziewulski - Mayones Guitars & Basses
HUMLESS-S (typ Strat)
Przetestowałem przetwornik, który dostałem od Pana. Myślę, że to bardzo dobry i bardzo dobrze brzmiący przetwornik.

Wojciech Hoffmann - TURBO
Humbuckery HUMLESS-H
Miałem przyjemność montować Pańskie humbuckery w budowanej na zamówienie kopi PRS'a. Przetworniki idealnie pasowały do standardowych gniazd i ramek. Duży plus należy się Panu za bardzo wysoką jakość wykonania oraz przejrzystą instrukcję montażu, ale nie to mnie zachwyciło najbardziej lecz ich brzmienie - mięsisty, rasowy humbucker po rozłączeniu cewek zachowuje się jak doskonały klarowny i bardzo dynamiczny singiel i to absolutnie cichy singiel bez najmniejszych brumów! 
Zwracam dużą uwagę na to żeby instrument był odpowiednio cichy - dokładne ekranowanie gniazda elektroniki i przetworników to podstawa, ale nawet to nie dawało 100% ciszy w trybie single nawet przy zastosowaniu konstrukcji wiodących producentów z USA czy Niemiec. Jestem zachwycony Pańską konstrukcją i zdecydowanie będę polecał te przetworniki jako najwyższej klasy osprzęt w moich customowych gitarach.   
Marek Dąbek - Stradi
Humbuckry HUMLESS-H
Witam serdecznie. Chciałbym podzielić się z Panem opinią na temat zakupionych przetworników. Jestem bardzo zadowolony. Czyste brzmienie, szeroki wachlarz brzmień z tymi rozłączanymi cewkami, dynamiczny atak, pełne brzmienie. I co rzeczywiście ważne... bezbrumowe! Człowiek, który mi to montował dziwił się zanim wziął się do roboty, przedstawiał mi firmowe przetworniki i mówił, że humbackery... to rozumie, ale single zawsze mają ten szum...
A ja odkręciłem na full przester i przełączałem się pomiędzy różne opcję nawet nie tłumiąc ręką gitary. Działa...
Pozdrawiam gorąco i jeszcze raz dziękuję.   
Waldek - Warszawa, zespół muzyczny SLANG"
HUMLESS-H / HUMLESS-S (zestaw H-S-S)
Gitara: IBANEZ

Wszystko pięknie działa bez zarzutu. Bezbrumowość tych przetworników jest niesamowita (porażająca oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu) a brzmienie, naprawdę czuć te szklaneczki na singlach. Oryginalne single były zamulone. 
Robert Pawelek JIMI - Jawor
HUMLESS-H / HUMLESS-S (zestaw H-S-H)
Wreszcie złożyłem i ustawiłem gitarę z Panam przetwornikami: dwoma humbuckerami HUMLESS-H z rozłączanymi cewkami i singlem HUMLESS-S. Pickupy grają wspaniałe, są czułe a jednocześnie dynamiczne, mocne, grają bardzo czysto i klarownie. Gitara, zrekonstruowana i odnowiona przeze mnie Jolana Strat, z Pana przetwornikami sprawuje się znakomicie.
Przetworniki nie generują zakłóceń nawet przy maksymalnych ustawieniach wzmacniacza. Poprzednio gitara miała zamontowane single z magnesami Alnico, które nie umywały się do Pana pickupów i generowały szereg zakłóceń przy wyższych ustawieniach. Gitara ma układ H-S-H z odłączanymi cewkami humbuckerów (po rozłączeniu cewek też nie ma brumu). Dzięki takiej konfiguracji i rozłączanym cewkom humbuckerów można osiągnąć szereg brzmień.   
Mariusz Sawa - Zamość
HUMLESS-S (typ Strat)
Witam. Zgodnie z Pana prośbą przesyłam moje wrażenia dotyczące przetworników. Dużo pracuję nad projektami i nagrywam w swoim domowym studiu. Dotychczas prawdziwą zmorą były brumy singli mojej podstawowej gitary, pomimo, że gitara ma zaekranowaną komorę, a sprzęt jest całkowicie sprawny i uziemiony. O korzystaniu z przesterów właściwie nie było mowy. 
Po zamontowaniu przetworników "HUMLESS" i włączeniu wzmacniacza początkowo myślałem, że gitara w ogóle nie działa!!! - panowała nieznana mi dotąd cisza. Dopiero zagranie kilku fraz pokazało, że wszystko jest OK. Dla mnie te przetworniki to rewelacja! Dają czysty, typowo "singlowy" dźwięk. Teraz mogę grać na cleanie nawet ciche fragmenty absolutnie bez żadnych brumów czy zakłóceń w tle, z bardzo szczegółową atrykulacją. Mogę również używać przesterów w dowolnych ustawieniach - też nic nie brumi, a jedynie szumi efekt (co można zresztą łatwo wytłumić bramką szumów). Dokładnie o to mi chodziło. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.   
AZ - Warszawa
HUMLESS-S (typ Strat)
Przetwornik SUPER!!! Zero brumienia, kryształ w brzmieniu. Wszystko zgodne z opisem. Szybko i sprawnie.   
MAGMAR - Warszawa
HUMLESS-S (typ Strat)
Hey, świetne pickupy. Rzeczywiście nie ma brumu. Clean powalający :). Konkretnie reagują na ustawienie odległości od strun.   
Marcin P. - Poznań
Humbuckery HUMLESS-H
Brzmi świetnie, do wykonania nie mam zastrzeżeń - profesjonalne.   
Maciej K. - Śrem
Humbuckery HUMLESS-H
Witam. O Pana przetwornikach dowiedziałem się od kolegi gitarzysty. Od dłuższego czasu szukałem humbuckerów z rozłączanymi cewkami, które by nie brumiały przy załączeniu jednej cewki. Przymierzałem się Kinman'ów, ale są bardzo drogie. Okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią :) HUMLESS-y to jest dokładnie to, o co mi chodziło. Znakomite brzmienie w obu trybach. Dzięki.   
Andrzej S. - Gdańsk
Humbuckery HUMLESS-H
w gitarze bezprogowej wykonanej na indywidualne zamówienie znanego polskiego gitarzysty przez znakomitego lutnika Marka Dąbka - STRADI - Symphony Bass 
(źródło:  Facebook - https://pl-pl.facebook.com/symphonybass/)
HUMLESS S-SPARK (typ Strat)
Witam,
Przetwornik przerósł moje oczekiwania - pod względem brzmieniowym to jest to, o czym marzyłem. W porównaniu z dwoma wysokiej klasy humbuckerami (TESLA) poziom szumów singla Humless jest NIŻSZY! W przypadku poprzedniego singla (Merlin) słychać było przede wszystkim zakłócenia z pobliskiego nadajnika telefonii komórkowej i innych radiowych nadajników - jestem w centrum Warszawy, więc tego tu pełno. Miałem więc nadzieję na obniżenie tych szumów, szczególnie dlatego, że mam swoje własne studio domowe i do nagrań wypadałoby mieć pozbawione zakłóceń brzmienie. No i takie teraz mam. Po prostu szczęka opada.
Nie wiem, jak Pan to robi, ale to jest genialne.
Chciałbym bardzo podziękować za szybką akcję oraz świetny sprzęt!
Mat Stryjecki - Warszawa
3 x HUMLESS-S (typ Strat)
Gitara: Fender Stratocaster
Witam,
Oto moje wrażenia dotyczące singli HUMLESS.
Po pierwsze przetworniki wyglądają bardzo profesjonalnie. W porównaniu do amerykańskich, w których zamiast sprężynek służących do regulacji wysokości są jakieś gumowe tulejki a covery od razu odpadają odsłaniając cewkę, sprawiają wrażenie produktu dopracowanego w każdym calu.
Jeśli chodzi o główne cechy to rzeczywiście potwierdzają opis, który zawiera ich charakterystyka. Oczywiście nie brumią (miałem już dosyć tego zjawiska) no i świetnie oddają wszystkie niuanse artykulacyjne. Grając do tej pory na swoim Stracie odnosiłem wrażenie, iż między tym co wyprawiają palce a tym co słyszę w głośniku wzmacniacza jest jakiś dystans i nigdy do końca nie byłem zadowolony. Grając bez wzmacniacza ("na sucho") czułem dobrze tę gitarę, ale po podłączeniu do wzmacniacza zawsze był jakiś niedosyt. Teraz pograłem sobie trochę i widzę, że to tak powinno wyglądać.
Bardzo dobre przetworniki !  Pozdrawiam  
Wojciech Jarosz - Ciechanów
Humbuckery HUMLESS-H
na zaszczytnej służbie w Zespole "ŻUKI" (MUSIC THE BEATLES)
Na zdjęciu:  Gitara Pana Adama Staniszewskiego przezbrojona w humbuckery HUMLESS-H.

"Panie Jurku, humlessiki brzmią doskonale"  - Adam Staniszewski
(źródło:  Facebook - https://pl-pl.facebook.com/adam.staniszewski.963)
Humbucker HUMLESS-H
w gitarze lutniczej wykonanej przez Pana Marka Dąbka - STRADI.
(źródło:  Facebook - https://pl-pl.facebook.com/symphonybass/)
Humbuckery HUMLESS-H
w pięknym Ibanezie ARZ6UCS „Prestige” WOJCIECHA HOFFMANNA (TURBO).
Gitara doposażona w przełącznik PUSH-PULL do rozłączania cewek humbuckerów, co (przy bezbrumowości HUMLESSÓW również po rozłączeniu cewek) istotnie zwiększa paletę brzmień gitary.
HUMLESS-H / HUMLESS-S (zestaw H-S-H)
Witam Pana serdecznie!
Długo się zbierałem aby napisać do Pana o humlesach.
Jestem zachwycony pickupami (zestaw H-S-H): jakość dźwięku powala, przejrzystość jasność i głębia, moc i równowaga. Tak jakby w pickupie siedział cały sztab malutkich ludzi i analizował każdy dźwięk strun tak aby wyeksponować go w stu procentach!
Polecam Pana produkty moim klientom.
Klient po odebraniu gitary Ibanez zasypywał mnie potem smsami prawie do północy, że jest w szoku i nie może oderwać się od gitary, nie wiedział, że jego gitara, efekty i piec mają taką paletę możliwości, tak jakby ktoś dodał do palety nowe kolory dźwięków... :)
A ja dodam, że z humlesami jest tak, jakby ktoś otworzył szeroko drzwi, które całe życie były tylko uchylone :)

Pracownia Luthier poleca pickupy Humless...
Pozdrawiam Pana serdecznie, Kamil
LUTHIER - Pracowania Lutnicza Kamil Wesołowski - Warszawa
 
HUMLESS-H / HUMLESS-S (zestaw H-S-H)
Się zarzekałem, że nic już nie będę majdrował w gitarach, ale... przegrałem z Humless Pickups, które gorąco rekomenduję !
Przetworniki brzmią znakomicie, mają zrównoważone brzmienie, bezbrumowość oraz szereg rozwiązań w połączeniach (push-pull) skutkuje mnóstwem zawodowych możliwości barwowych. Polecam, bo warto.
Krzysztof Misiak   K-of-M
HUMLESS TB-N typu Telecaster gryfowy.
Witam,
Bardzo dziękuję za przysłanie przetwornika. Marzyłem o takim brzmieniu, z cudownym "szklankowym" akcentem singla.
Przetwornik zamontowałem w gitarze Ibanez Talman. Wybrałem przetwornik Humless, ponieważ oryginalny przetwornik Ibaneza dość łatwo zbierał zakłócenia "z powietrza", a poza tym potrzebowałem zdecydowanie czegoś z większym "charakterem".
Zainstalowany przetwornik w pełni spełnił moje marzenia - pięknie gada. No i zero zakłóceń.
Już się nie mogę doczekać, kiedy go użyję na scenie.
Serdeczne Pozdrowienia,
Mat Stryjecki   *   STRYJECKI / TOMANEK   *   stryjeckitomanek.pl
Humbuckery HUMLESS-H
w barytonowej gitarze lutniczej Marka Dąbka - STRADI wystawianej na międzynarodowych targach przemysłu muzycznego NAMM 2022 (USA, Kalifornia).

PREZENTACJA

Humbucker HUMLESS-H
w nowej gitarze lutniczej Aleksandera Milwiw-Barona wykonanej przez Marka Dąbka - STRADI.
HUMLESS H-S-S (zestaw: H-XP / S-FLY / S-FLY)
Gitara:  Fender Stratocaster

Witam,
Udało mi się zainstalować przetworniki, brzmią świetnie i są ciche jak myszka!
A.M. / Słowenia
 
Opinie napisane przez Użytkowników przetworników HUMLESS
 
Humbuckery HUMLESS-H zostały przekazane grupie SCORPIONS na prośbę gitarzysty Zespołu
 
Copyright @ HUMLESS PICKUPS - POLAND